BaSys.cz BaSys.cz BaSys.cz

Pro Audio

Na ven

Na doma

Do auta
Témata Zavřít X

Behringer EURODESK SX2442FX

Behringer
SKU: SX2442FX

Mixér pro studia / živá vystoupení s velmi nízkým šumem, 24 vstupy a 4 sběrnicemi s mikrofonovými předzesilovači XENYX, britskými ekvalizéry a dvojitým multiefektovým procesorem.

Zobrazit údaje o produktu

Dostupnost na vyžádání

s DPH: 9 990,00 Kč bez DPH: 8 256,20 Kč
Doprava zdarma!

Buďte první recenzent

Nový mikrofonový předzesilovač XENYX odpovídá kvalitou zvuku, transparentností, rozšířením audio výkonu, a dokonce dynamickým rozsahem exkluzivním, samostatným předzesilovačům.

Náš neoklasický „britský ekvalizér“ oživuje vřelost a muzikálnost velkých konzolových stolů, které psaly historii hudby.

Mixážní pulty XENYX FX jsou vybaveny novým studiovým 24-bitovým procesorem. Získejte do svých rukou 99 reálných a úžasných efektových přednastavení.

SX2442FX

Chcete-li klasické analogové ovládání, ale nechcete-li se připravit o vynikající digitální efekty a studiové mikrofonové předzesilovače, SX2442FX se stane vaším novým nejlepším přítelem. 16 mikrofonových vstupů, 8 stereo výstupů a 4 sběrnice vám poskytují dostatečnou volnost, abyste zvládli vše od absolventského projevu po malý orchestr.

Tradiční ovládání, nejmodernější zvuk

Každý z 16 mikrofonových vstupů SX2442FX se připojuje k našim světoznámým studiovým mikrofonovým předzesilovačům XENYX. Jsou legendární pro své vysoké rozšíření audio výkonu, vřelé a přirozené zabarvení a úplnou absenci šumu v pozadí. Připojte kondenzátorový mikrofon s velkou membránou a sledujte vokál, abyste slyšeli bohaté detaily a prostorovost přístroje XENYX. Připojte dynamický mikrofon a zasuňte jej do basového bubnu, abyste mohli ocenit obrovské rozšíření audio výkonu.

Někteří výrobci vyrábí přístroje, které nazývají mixážními pulty se 24 vstupy, do kterých jako vstup počítají například vstup CD/TAPE IN. Ale SX2442FX vám opravdu poskytuje šestnáct poctivých mono kanálů a osm stereo kanálů, takže se snadno přizpůsobí různým konfiguracím pro studia nebo živá vystoupení. Můžete připojit až 16 mikrofonů nebo jiných mono nástrojů a až 4 stereo nástroje (například klávesy, zvukové moduly). 
Tyto vstupy můžete kombinovat ve čtyřech dílčích mixech (nazýváme je sběrnice). To vám umožňuje spojení několika kanálů — například všech mikrofonů sestavy bicích nebo všech mikrofonů sborových zpěváků — do jednoho zeslabovače, takže bude snazší seřizovat celkový mix, který jde do hlavních reproduktorů. Můžete rovněž použít jednu či více sběrnic dílčího mixu pro vytvoření vlastních monitorovacích mixů pro zdůraznění jednotlivých členů vaší skupiny („Více mě! Více mě!“).

Možná máte zkušenost s vedlejšími efekty...

Budete-li potřebovat přidat trochu echo efektu nebo zpoždění do mikrofonu naživo vystupujícího zpěváka, nebo deformovat tvrdou celodenní studiovou práci do psychedelické bažiny, SX2442FX se o to postará. Tento mixážní pult jsme vybavili dvěma nezávislými studiovými 24-bitovými procesory s 99 úžasnými přednastaveními vytvářejícími perfektní zvukové prostředí. „Určitě jsou skvělé pro živý zvuk, ale mám spoustu doplňků pro nahrávání,“ můžeme slyšet od některých z vás. Abychom řekli pravdu, nikdy nemáte příliš efektů. A až uslyšíte kvalitu efektů SX2442FX, budete možná chtít poslat svůj starý CPU na odpočinek.

Samozřejmě jsme vám poskytli celou paletu kreativních efektů, jako jsou echo efekt, sbor, flanger, zpoždění a harmonizér, a rovněž halucinogenní multiefekty, které váš zvuk přenesou za hranice tohoto světa. Ale rovněž získáte tažné koně, jako jsou kompresor a brána, a závěrečné efekty, jako jsou Ultramizer, Ultrabass a Exciter, které poskytnou maximální dramatičnost vašemu veřejnému vystoupení nebo studiovému mixu. A protože je přístroj vybaven dvěma procesory, můžete vytvořit stopu ze dvou samostatných efektů a pak jeden nebo oba aplikovat na kanály 1 až 20 — například komprese pro zpěváky, echo efekt pro zpěváka a virbl.

Co je kruci „britský ekvalizér“?

Dobrá věc, kterou je třeba mít na své straně, když začnete sahat po knoflících ekvalizace kanálů. Při živém vystoupení nebo ve studiu. 
Představte si jej jako příjemnější, jemnější, muzikálnější ekvalizér, jako byly ty, jež se nacházely na britských konzolách ze šedesátých a sedmdesátých let. Jednosladová skotská namísto Everclear. Domácí bublanina namísto třešňového lízátka s umělými přísadami. Typická konfigurace britského ekvalizéru s širšími křivkami / nižším Q a harmonickými fázovými charakteristikami vám umožňuje velkorysejší přidávání nebo ubírání ekvalizéru, než je možné u ekvalizérů s konvenčně navrženými obvody. Když přidáte trochu středního pásma, získáte pevnější zvuk namísto nepříjemného třesku. Když trochu stáhnete vysoké frekvence, výšky se stáhnou jen o kousek místo toho, aby se ztlumily. 
U všech mono kanálů SX2442FX jsou posuvné nízké a vysoké frekvence a odstranitelné „střední pásmo“, které můžete posunout kamkoliv od 100 Hz do 8 kHz. Představte si ho jako svého cestujícího anglického opraváře.

Nechte odejít svou zpětnou vazbu, aby tak neučinilo vaše publikum

Pokud jde o potlačování zpětné vazby, SX2442FX se chová jako vycvičený lovecký pes, který vycítí problémové frekvence na míle daleko. 
Devítipásmový grafický ekvalizér (který můžete tlačítkem MAIN/AUX1 aplikovat na hlavní nebo monitorovací mix) obsahuje systém detekce zpětné vazby FBQ. Díky němu je nalezení a seřízení kritických frekvencí hračkou. Prostě jen stiskněte tlačítko FBQ IN a sledujte, jak se rozsvěcí kontrolky LED na jednotlivých posuvných potenciometrech, které ukazují, jaká frekvenční pásma způsobují zpětnou vazbu. Jednoduše seřizujte, dokud kontrolka LED nezhasne.

Obrovské množství způsobů pro změnu kanálu

Na vrchu každého mono kanálu naleznete vyvážený XLR vstup s mikrofonovým předzesilovačem XENYX a 1/4" vstup. Ke spínači fantomového napájení na zadní straně v blízkosti hlavního vypínače se připojují kondenzátorové mikrofony. 
Dále je zde vstup pro přímé připojení jednotlivých procesorů signálu nebo dálkového vysílání nebo vícestopého rekordéru. 
Kontrolka LED pro řízení doladění a nastavení hladiny slouží k seřízení hladiny vstupu kanálu pro maximální rozšíření audio výkonu a minimální šum — velký rozsah tohoto ovladače dokáže zvládnout cokoliv od velmi tichého zpěváka po kytarový zesilovač s blízko umístěným mikrofonem. 
Každý mono kanál je vybaven třípásmovým ekvalizérem se semiparametrickými středy (který vám poskytuje kontrolu nad středním pásmem a odstranitelnou frekvencí se zesílením nebo zeslabením 15 dB) a ovladačem doladění pro seřízení vstupního zisku pomocí LED kontroly Nastavení hladiny. Tlačítko Low cut odstraňuje frekvence s nežádoucími infrazvuky, jako jsou manipulace s mikrofonem, zvuky přetížení a šum větru. 
Voliči FX1 a FX2 spojíte až dva efekty a voliče AUX1 a AUX2 pomáhají vytvořit váš monitorovací mix. Po stisknutí tlačítka PRE odešlete do monitorovacích reproduktorů neupravený signál bez ekvalizérů. 
U každého zeslabovače mono kanálu naleznete tlačítka 1-2, 3-4 a MAIN. Po stisknutí tlačítka MAIN bude signál odeslán do hlavního mixu. Nebo pokud stisknete tlačítko 1-2, kanál se stane součástí sběrnice. Ovladačem PAN otočte zcela vlevo a přidělte jej k Sub 1, nebo zcela vpravo pro Sub 2. Stejně ovládáte i tlačítko 3-4. 
Tlačítkem Mute (ztišení) s příslušnou kontrolkou LED odpojíte signál od kanálu a kontrolka Clip LED vám pomůže v získání ekvalizovaného signálu bez zkreslení. Tlačítko Solo u jednotlivých kanálů přesměruje signál podskupiny do samostatné sběrnice nebo předzeslabovače pro poslech — podle toho, bude-li signál zahrnut do podskupiny. 
Namísto XLR vstupů mají stereo kanály 17-24 levé a pravé vyvážené/nevyvážené linkové vstupy. Kanály 17-20 mají stejné ovládací prvky jako mono kanály, ale se čtyřpásmovým ekvalizérem, kterým ovládáte HIGH, HIGH MID, LOW MID a LOW. To je obzvláště praktické pro ekvalizaci kritických středových frekvencí u kláves. Stereo kanály 21 až 24 určené pro signály, které nevyžadují ekvalizér, mají zjednodušené rozhraní sestávající z voličů Level, AUX1 a AUX2. Například vstupy pro pozadí z laptopu, automatičtí bubeníci, zvukové moduly, mixážní pulty pro DJ nebo CD přehrávače? 
Konečně všechny čtyři sběrnice pro dílčí mixy obsahují nezávislý zeslabovač (přirozeně), spínač Solo s jasnou kontrolkou LED a tlačítka přiřazení pro jejich směrování do levého a pravého stereo kanálu.

Přístroj je vybaven delikátními detaily, které usnadňují váš kreativní život.

 • Vyřešili jsme problém, co dělat, když chcete během přestávek ve vystoupení přehrávat hudbu, ale nechcete ztlumit všechny kanály nebo zeslabit všechny zeslabovače. Prostě jen stiskněte tlačítko CD/Tape STANDBY na A) ztlumení všech kanálů mixážního pultu a B) omezení pouze na váš zdroj CD/magnetofon. 
 • Neposkytli jsme vám MONO výstup pro subwoofery. Přístroj jsme pro vás vybavili low pass crossoverem, takže ušetříte peníze za externí vybavení. 
 • Přidali jsme konektor pro nožní spínač, který můžete používat k ovládání interních nebo externích efektů. 
 • Nabízíme vám kompletní přidělovací matrice pro sluchátka a Control Room, takže můžete odesílat signály výstupů hlavních mixů, sběrnic, CD/magnetofonu nebo aux stiskem tlačítka. 
 • Přidali jsme směrovací tlačítko pro Talkback, takže můžete mluvit přímo buď do monitorovacího mixu, nebo hlavního mixu pro veřejná oznámení. 
 • Devítipásmový ekvalizér je možné přidělit buď pro AUX 1, nebo hlavní mix.

Vydejte se do světa

Ne v každém městě na světě je v síti stejné napětí jako v tom vašem. Naneštěstí to někdy nenapadne mezinárodní zkušené zvukaře, dokud nejsou 5 000 mil od domova. S přístrojem SX2442FX to nikdy není problém. Mezinárodní napájení s automatickým rozsahem napětí zvládne jakékoliv napětí od 100 do 240 V se zvukem bez šumu, špičkovou přechodovou odezvou a nízkou spotřebou energie.

Kupte teď. Naučte svá velká vnoučata, jak to funguje.

Mixážní pulty BEHRINGER vydrží dlouho a dlouho. Používáme špičkové součástky, jako jsou zeslabovače s nízkým opotřebením, utěsněné otáčivé knoflíky a prémiové desky obvodů. Máme 20 let zkušeností s výpočty, jak se vyrovnat s nevhodnou synchronizací vstupů, rozlitými nápoji, šílenými kytaristy a miliony mil na silnici. Výsledkem je mixážní pult, na který se můžete spolehnout každý den a každou noc.

Proč tento mixážní pult potřebujete?

• Vestavěné mikrofonové předzesilovače XENYX s dokonale čistým zvukem 
• Dvojitý 24-bitový efektový procesor s 99 přednastaveními, včetně echo efektu, sboru, flangeru, zpoždění a harmonizéru 
• Britské voliče ekvalizéru vám poskytují zvuk a ovládání preferované špičkovými studiovými zvukaři 
• Vestavěný systém detekce zpětné vazby FBQ ihned odhalí kritické frekvence a devítipásmový stereo grafický ekvalizér umožňuje přesné korekce těchto frekvencí v monitorovacím a hlavním mixu 
• Úžasně kompletní vstupy a výstupy – vše od vstupů sběrnice až po mono výstup

Jste chráněni

Vždy usilujeme o to, abyste byli jako naši zákazníci co nejspokojenější. Naše produkty jsou vyráběny ve vlastním výrobním závodu naší skupiny MUSIC za pomoci nejmodernější automatizace, pokročilých výrobních postupů a pracovišť pro zajištění kvality, která mají k dispozici nejsofistikovanější testovací vybavení na světě.

Proto máme jednu z nejnižších poruchovostí výrobků v odvětví a sebevědomě jim poskytujeme velkorysý tříletý záruční program.

Doplňkové údaje / Behringer EURODESK SX2442FX

Značka Behringer
Typ mixu velké mixy
Kanály 17 - 24
Vstupy fantomové , jack nesymetrický, RCA - cinch
Výstupní konektory jack nesymetrický, monitor, RCA - cinch, sluchátkový, XLR symetrický
Efekty chorus, delay, flanger, multi efekt, pitch, reverb
Ekvalizér analogový , 3 pásmový
Skupiny 13 - 16

Funkce

 • Prémiový analogový mixážní pult s velmi nízkým šumem a vysokým rozšířením audio výkonu
 • 16 moderních mikrofonových předzesilovačů XENYX srovnatelných se samostatnými specializovanými předzesilovači
 • Neoklasický „britský“ třípásmový ekvalizér se semiparametrickým středním pásmem pro vřelý a muzikální zvuk
 • 2 nezávislé studiové 24-bitové stereo efektové procesory s 99 úžasnými přednastaveními, včetně echo efektu, sboru, flangeru, zpoždění, harmonizéru a různých multiefektů
 • Vysoce přesný stereo devítipásmový grafický ekvalizér umožňuje přesné korekce frekvencí na výstupu pro monitorování nebo hlavní mixy
 • Revoluční systém detekce zpětné vazby FBQ rychle odhalí kritické frekvence
 • Funkce kontrolek LED pro špičky signálu, Ztlumení, Hlavní mix a spínačů pro směrování podskupin, Solo a PFL pro všechny kanály
 • 2 plně vybavené stereo vstupní kanály se čtyřpásmovým ekvalizérem a 2 další stereo vstupní kanály s ovladači hladiny a Aux předzeslabovače
 • Vstupy u každého mono kanálu a hlavního mixu pro flexibilní připojení externího vybavení
 • 4 výstupy podskupin a další mono výstup s vypínatelným filtrem Low Pass pro použití subwooferu
 • 4 výstupy Aux na kanál, 2 vypínatelné předzeslabovače/postzeslabovače pro monitorování/efekty, 2 postzeslabovače (pro interní efekty nebo jako externí výstup)
 • Vyvážené výstupy Main mix s ¼" zástrčkou a zlacenými XLR konektory, samostatné výstupy Control Room, pro sluchátka a stereo magnetofon
 • Funkce Solo-In-Place a Pre-Fader-Listen a plně vybavená část Talkback
 • Spínač pohotovostního režimu ztlumí během přestávek všechny kanály, zatímco je přes vstup CD/magnetofon přehrávána hudební kulisa
 • 60mm logaritmicky zužující se zeslabovače s nízkým opotřebením a utěsněnými ovladači otáčení
 • Interní napájecí zdroj s automatickým rozsahem pro maximální flexibilitu (100-240 V~), bezšumovým zvukem, výbornou přechodovou odezvou a nízkou spotřebou energie pro její úsporu
 • Vysoce kvalitní komponenty a výjimečně robustní konstrukce zajišťují dlouhou životnost
 • Vymyšleno a navrženo společností BEHRINGER Germany
 • aa
 • aa
Název společnosti Místo obchodu Vzdálenost Informace skladu Cena dopravy* Cena*
Vytvořte vlastní recenzi
1 hvězdička 2 hvězdičky 3 hvězdičky 4 hvězdičky 5 hvězdiček

Porovnat produkt