BaSys.cz BaSys.cz BaSys.cz

Pro Audio

Na ven

Na doma

Do auta
Témata Zavřít X

Behringer EUROLIVE B210D

Behringer EUROLIVE B210D
Behringer EUROLIVE B210D Behringer EUROLIVE B210D Behringer EUROLIVE B210D Behringer EUROLIVE B210D Behringer EUROLIVE B210D
Behringer
SKU: B210D

 Aktivní 200wattový dvoucestný PA reproduktorový systém s 10“ wooferem a 1,35“ kompresním budičem

Zobrazit údaje o produktu

OBRATEM U VÁS – POKUD OBJEDNÁTE DO 11:30, VAŠÍ OBJEDNÁVKU DODÁME HNED NÁSLEDUJÍCÍ PRACOVNÍ DEN.

s DPH: 3 890,00 Kč bez DPH: 3 214,88 Kč
Doprava zdarma!
kus

Buďte první recenzent

Konečně jsou zde skvěle znějící aktivní reproduktory, které nezničí vaše záda ani bankovní účet!

Díky naší revoluční technologii zesilovačů třídy D a spínacím napájecím zdrojům uvnitř poskytují reproduktory řady EUROLIVE D mnohem lepší poměr výkon/hmotnost než konkurenční aktivní reproduktory. Jednoduše řečeno: získáte celý výkon bez tíhy ničící záda. A kvalita zvuku těchto lehkých reproduktorů překonává kvalitu našich mimořádně oblíbených systémů EUROLIVE B212A a B215A. Navíc jsme do nabídky přidali dva 200wattové modely, B210D (10“) a B208D (8“), pro méně náročné aplikace. 
Díky své vysoce účinné konstrukci poskytují 550/200 těch nejčistších a nejrazantnějších zvukových wattů, jaké jste kdy slyšeli z kompaktního reproduktorového systému. Integrovaný zvukový procesor zajišťuje celkové řízení systému, spolu se spolehlivou ochranou NF a VF převodníků, díky vestavěné aktivní horní propusti, která téměř eliminuje zkreslení – i při extrémních provozních úrovních. Kromě toho jsou všechny čtyři modely vybaveny mikrofonním/linkovým vstupem s ultranízkým šumem (ULN) a regulací ÚROVNĚ, jakož i dvoupásmovým ekvalizérem (basy/výšky) pro snadnou regulaci.

 

Inteligentní svým návrhem

Jednou z nejbáječnějších věcí na aktivních reproduktorech jsou chybějící těžké sestavy zesilovačů, crossovery a ekvalizéry nutné pro to, aby pasivní reproduktorové systémy zněly téměř stejně tak dobře. Ale něco za něco – tato nadbytečná hmotnost se stěhuje do reproduktoru, což jednotlivému uživateli ztěžuje umístění celé této hmoty na vrchol reproduktorového stojanu. 
„Inteligentní konstrukce“ řady D BEHRINGER spojuje nejlepší vlastnosti aktivních reproduktorů s významně nižší hmotností díky použití spínacích napájecích zdrojů a topologie zesilovačů třídy D. 
V hloubce každé skříně se nachází ukrytý ekvivalent aktivního dvoucestného crossoveru, grafický ekvalizér, parametrický ekvalizér, mikrofonní předzesilovač, omezovač a dva výkonové zesilovače třídy D, a přitom je celková hmotnost stále nižší než u porovnatelných reproduktorových systémů! Tyto komponenty bezproblémově spolupracují, aby poskytly optimální kvalitu zvuku – a to vše se uskutečňuje automaticky, bez nutnosti dotknout se byť jediného knoflíku.

 

Technologie zesilovačů třídy D poskytuje vysoký výkon při nízké hmotnosti.

Na rozdíl od relativně nepřetržitého provozu jako v případě obvodů třídy AB, zesilovače třídy D se zapínají a vypínají tisíckrát za sekundu, aby dodávaly výkon, jen když je třeba. Jinak řečeno, zesilovač je buď zcela zapnutý, nebo zcela vypnutý, což značně snižuje ztráty výkonu ve výstupních zařízeních. Toto je snadné v teorii a složité v praxi, což vede k tomu, že existuje tolik různých provedení třídy D. Aniž bychom vás nudili termíny jako generace PWM a hradlový budič, řekněme si, že realizace výhod konstrukce třídy D vyžaduje kompenzaci mnoha potenciálních problémů, které mohou způsobit zkreslení zvuku. Technologii třídy D firma BEHRINGER nevynalezla, ale naše oddělení výzkumu a vývoje roky pracovalo na zdokonalení naší vlastní verze se všemi výhodami snížené hmotnosti a chladného provozu bez nedostatků. Proto jsme investovali více než celý rok výzkumného času na odstranění úskalí, jako je kvantování chyb a nadbytečná mrtvá doba, abychom zvolili správnou spínací frekvenci (a jiné stejně technicky významné podmínky). A proto jsme strávili stejně dlouhou dobu testováním jednotlivých komponent, abychom zaručili, že obstojí v konfrontaci s úskalími reálného světa. 
Jsou-li zkombinovány se spínacími napájecími zdroji, které nahrazují těžké toroidní transformátory, naše konstrukce poskytují větší dynamickou razanci, protože vyšší spínací frekvence mnohem rychleji dobijí napájecí kondenzátory. A protože jsou zesilovače třídy D o tolik účinnější, jsou za provozu chladnější a nevyžadují ohromné těžké chladiče. Výsledné reproduktorové systémy jsou mnohem lehčí, což usnadňuje jejich přepravu a usazení. Naše nekompromisní konstrukce znamená, že naše aktivní zesilovače třídy D poskytnou plný výkon s neuvěřitelnou věrností po celou dlouhou noc, bez potřeby odpočinkových cyklů.

 

Okamžitě použitelný PA systém

Z jednoho reproduktorového systému řady D a mikrofonu nebo MP3 přehrávače můžete sestavit okamžitě použitelný vysoce kvalitní zvukový systém. Díky vestavěné předzesilovací sekci vám stačí připojit dynamický mikrofon a zvýšit nebo snížit hlasitost ovladačem úrovně. Připojte svůj zdroj zvuku, položte reproduktor na stůl nebo jej namontujte na stojan a zapněte. Je to tak snadné. A pokud potřebujete větší pokrytí, jednoduše použijte praktický LINKOVÝ VÝSTUPNÍ konektor XLR k připojení dalších aktivních reproduktorů.

 

Stereofonní hudební systém

Můžete dokonce použít dvě skříně řady D pro stereofonní přehrávání z vašeho MP3, CD nebo kazetového přehrávače bez jakéhokoli dalšího hardwaru. Stačí, když připojíte vhodný stereofonní přizpůsobovací adaptér k výstupnímu konektoru vašeho přehrávače a natáhnete kabely k 1/4“ vstupům každého reproduktoru. Nastavte ovladače úrovně a ekvalizéru stejně na obou skříních. Instant Party je tu!

 

Úžasné monitorování

Díky lichoběžníkovému tvaru je možné tyto skříně položit na bok, což poskytuje ideální úhel pro aplikace jevištních monitorových klínů. Zapojení je snadné; vyžaduje jen jeden kabel s XLR nebo 1/4“ konektorem připojeným k vaší mixážní konzoli a samozřejmě napájení. Další monitory lze připojit do série pomocí LINKOVÉHO VÝSTUPNÍHO konektoru XLR na zadním panelu.

 

Převodníky navržené na zakázku

Podívejme se na ně; převodníky (woofery a tweetery) jedinou částí zvukového systému, kterou skutečně slyšíte, a proto jsme si nic neusnadnili. Zatímco někteří naši konkurenti se spokojují s nákupem běžných komerčních převodníků, které instalují do svých skříní, my vyvíjíme a vyrábíme své převodníky na zakázku od samého začátku. Nejen navíjíme své vlastní kmitací cívky, ale zpracováváme i papírovinu do kuželů a dokonce obrábíme své vlastní základové desky. To nám umožňuje mít pod kontrolou kvalitu a, upřímně řečeno, vyrábět lepší komponenty, jako jsou NF převodníky s velkým zdvihem a nejmodernější 1,35“ kompresní budiče, které instalujeme do úplně každé skříně EUROLIVE.

 

Nízkofrekvenční odezva

Řada EUROLIVE D byla vyvinuta se záměrem rozšířit zpracování nízkých frekvencí. Na zakázku navržený VF převodník (woofer) s vyladěným portem, ve vnitřně vyztužené skříni vyrobené vstřikovacím lisováním, skutečně vyzařuje hutné nízké kmitočty. Mějte na paměti, že se basová odezva mění s velikostí NF převodníku: čím větší je reproduktor, tím více basů budete schopni generovat.

 

Precizní a neúnavné střední a výškové pásmo

I když vaše aplikace nezahrnuje dunivé basy, naprostou preciznost těchto reproduktorů si oblíbíte. Více než rok vývoje vedl k exponenciálnímu hornovému kompresnímu budiči s hliníkovým vrchlíkem, což je kombinace, která by mohla uspět v oblasti hardrockové nebo taneční hudby – a také uspokojit audiofily svou barvou zvuku a pozorností věnovanou detailům. Jsou bezkonkurenční pro mluvené slovo, zpěv nebo akustické nástroje, protože jsou schopny vyjádřit složité harmonické detaily. Ve skutečnosti si mnoho zákazníků myslí, že to jsou nejpřirozeněji znějící reproduktory, které kdy slyšeli, za jinde neviděnou cenu.

 

Výstup řízený procesorem

Dynamické zpracování je nejlepším způsobem jak maximalizovat výkon bez obětování kvality zvuku. Obvody vestavěné v zařízení řady D automaticky upravují obsah programu, což umožňuje, aby reproduktory pracovaly na extrémních úrovních. Provádí se to mírným potlačením basového výstupu, jakmile se blížíte k limitu převodníků. To uvolňuje zdroje NF zesilovače a převodníku, aby bylo možné realizovat větší hlasitost. Je to stejné, jako kdyby v každé skříni stále seděl maličký zvukař nepřetržitě monitorující a měnící parametry výstupu. Prováděním drobných změn dělicí frekvence a obsahu zvuku je systém schopen vydat více zvuku – bez sebemenších stop zkreslení.

 

Velký poměr výkonu k velikosti

Špičková technologie a hi-fi reproduktory nejsou vším, co vás zajímá – vy přece potřebujete výkon, hodně výkonu. Srdcem každého reproduktoru EUROLIVE řady D jsou dva výkonové zesilovače s celkovým výkonem 550 wattů pro modely B212D/B215D a 200 wattů pro modely B210D/B208D. Ty jsou schopny vybudit reproduktory na jejich maximum bez jakéhokoli zkreslení – a bez poškození reproduktoru díky aktivním vnitřním ochranným obvodům. Jednoduše řečeno, ohromí vás svou masivní razancí, hladkými středy a zřetelnými výškami.

 

Jaký reproduktor potřebuji?

Jak už jste si pravděpodobně všimli, tyto aktivní reproduktory vyrábíme se čtyřmi různými velikostmi wooferů. Který z nich je pro vás ten pravý? 
Začněme tedy s vaší aplikací. Je to mluvené slovo v tanečním sále hotelu? Hardrock v parku? Jste folkovým zpěvákem nebo diskžokejem pouštějícím elektronickou D&B hudbu? Dost hlasitou pro osmnáctileté nebo dost hlasitou pro vaši babičku? Velké publikum nebo komorní klub? Fyzika je fyzika a 15“ nízkofrekvenční převodník má téměř o 40 % vetší povrch, kterým hýbe vzduchem, než 12“. 12“ má o 30 % větší povrch než 10“ a 10“ má o 35 % větší povrch než 8“. Proto nejjednodušší odpovědí je, že volba reproduktorové skříně závisí na vašich požadavcích na basy. Pokud oslovujete malé shromáždění nebo předvádíte nejnovější nářezové centrum Vegamatic na burze či okresní prodejní výstavě, vším co potřebujete, může být model B208D. Pokud však provozujete diskotéky pro masy v nočních klubech bez míst k sezení – nebo potřebujete jen zesílit zvuk, lepší volbou může být B215D. 
Jak můžete vidět, „požadavky na basy“ nelze splnit tak snadno, jak se zdá. Čím větší je objem místnosti, tím více energie je nutné k dosažení dané úrovně basů. Jinak řečeno, pokud přehrajete stejný tón ve velké a malé místnosti, velká místnost = méně basů a malá místnost = více basů. Ještě v tom nemáte jasno? Chcete-li o této záležitosti získat více informací, doporučujeme vám poradit se s místním prodejcem BEHRINGER, a tak rovněž získat příležitost k poslechové zkoušce – pro srovnání s konkurencí i výrobků navzájem. Udělejte si vlastní úsudek. A pak si pořiďte BEHRINGER, abyste ušetřili.

 

Doplňkové údaje / Behringer EUROLIVE B210D

Značka Behringer
Typ reproduktoru aktivní
Možnosti zapojení XLR-symetrické
Barva černá
Pokročilé funkce ekvalizér, rukojeť / popruh, zesilovač třídy D
Dodávané příslušenství kabel
Rozměry repr. výškový, 10"
 • Vysoce výkonný 200wattový dvoucestný aktivní PA zvukový reproduktorový systém pro živá vystoupení i playback.
 • Ultrakompaktní a lehký systém poskytuje vynikající zvuk i při mimořádných úrovních akustického tlaku.
 • Revoluční technologie zesilovače třídy D: enormní výkon, neuvěřitelný zvukový projev a supernízká hmotnost
 • Vnitřní spínací napájecí zdroj pro zvuk bez šumu, vynikající přechodovou odezvu a velmi nízkou spotřebu energie
 • Integrovaný zvukový procesor pro nepřekonatelné řízení systému a ochranu reproduktorů
 • Mimořádně výkonný 10“ budič s velkým zdvihem poskytuje neuvěřitelně hluboké basy a maximální akustický výkon
 • Nejmodernější 1,35“ kompresní budič s hliníkovou membránou pro výjimečnou reprodukci vysokých frekvencí
 • Velkoformátový exponenciální/kónický hornový reproduktor s ultraširokým rozptylem
 • Mikrofonní/linkový vstup s ultranízkým šumem, regulací hlasitosti a LED kontrolkou Clip
 • Dodatečný linkový výstup umožňuje připojení dalších reproduktorových systémů
 • Univerzální lichoběžníkový design skříně umožňuje různé umístění:
 • – montáž na stojan pomocí 35mm tyčové objímky,
 • – sklopení na stranu pro použití jako jevištní monitor.
 • Ergonomicky tvarovaná držadla pro snadné přenášení a ustavení
 • Vysoce kvalitní komponenty a výjimečně robustní konstrukce zajišťují dlouhou životnost
 • Vymyšleno a navrženo společností BEHRINGER Germany
Název společnosti Místo obchodu Vzdálenost Informace skladu Cena dopravy* Cena*
Vytvořte vlastní recenzi
1 hvězdička 2 hvězdičky 3 hvězdičky 4 hvězdičky 5 hvězdiček

Porovnat produkt