BaSys.cz BaSys.cz BaSys.cz

Pro Audio

Na ven

Na doma

Do auta
Témata Zavřít X

Behringer FBQ800 MiniFBQ 9-Band Graphic Equalizer

Behringer FBQ800 MiniFBQ 9-Band Graphic Equalizer
Behringer FBQ800 MiniFBQ 9-Band Graphic Equalizer Behringer FBQ800 MiniFBQ 9-Band Graphic Equalizer Behringer FBQ800 MiniFBQ 9-Band Graphic Equalizer Behringer FBQ800 MiniFBQ 9-Band Graphic Equalizer Behringer FBQ800 MiniFBQ 9-Band Graphic Equalizer
Behringer
SKU: FBQ800

Ultrakompaktní 9pásmový grafický ekvalizér

Zobrazit údaje o produktu

K odeslání v rámci 5-8 pracovních dní

s DPH: 1 190,00 Kč bez DPH: 983,47 Kč
Doprava: 99,00 Kč
(zdarma při nákupu nad 2500,-)
kus

Buďte první recenzent

Proč potřebuji ekvalizér?

Kdybychom všichni žili v ideálním světě, nebyla by ekvalizace potřeba. Zvukové systémy by byly dokonalé a přenášely by perfektní signály v celé jejich bezchybné kvalitě. V takovém ideálním světě by všichni chtěli mít nastavenou stejnou úroveň basů, středů i výšek a neexistovala by žádná zpětná vazba. Ale svět není dokonalý, že ne? I nejlepší zvukové systémy mohou těžit z výhod dobrého ekvalizéru, např. ekvalizéru FBQ800.

Jak ekvalizér funguje?

Představte si frekvenční rozsah zvuku, který slyšíte, jako velmi širokou dálnici s devíti pruhy. Každý z těchto pruhů představuje jednu oktávu zvukového spektra. První čtyři pruhy, označené 63 - 500 (Hz) obsahují skutečně nízké basy, tj. zvuky baskytary, basové vokály a zvuky kopáku a tom tom bubnu. Tři další pruhy označené 1 k, 2 k a 4 k (Hz) tvoří základní frekvenční pásmo většiny hudebních nástrojů a mužských a ženských hlasů. Frekvence 8 k Hz a 16 kHz zahrnují zvuk činelů, menších bubínků a perkusních nástrojů s vysokými výškami. Ekvalizér FBQ800 vám umožní řídit provoz audio provozu v každém z těchto devíti pruhů. Při správném použití dokáže ekvalizér vyrovnat hlasitost všech frekvenčních pásem, proto termín ekvalizace = vyrovnání.

Odstranění zpětné vazby

Když určitá frekvence nebo frekvenční pásmo dosáhne příliš vysoké úrovně, objeví se zpětná vazba. To je ten známý skřípavý zvuk, který se ozve vždy, když se dá mikrofon příliš blízko reproduktoru. Obecně lze říci, že ke zpětné vazbě dochází vždy, když mikrofon snímá určitou frekvenci, která znovu prochází celým zvukovým systémem. Proto se také zvuk zpětné vazby neustále zesiluje, dokud se vazba nepotlačí. Nemusíme říkat, že takováto zpětná vazba je zcela nežádoucí.


To je místo, ve kterém systém detekce zpětné vazby ekvalizéru FBQ800 naplno předvede svá kouzla. V tomto důmyslném obvodě se rozsvítí diody jednotlivých zeslabovačů vždy, když se frekvenční pásmo přibližuje nebezpečné zóně. Vše, co musíte udělat, je stáhnout podsvícený regulátor dolů, dokud diody nezhasnou - a voilà, problém je vyřešen. Co dříve vyžadovalo trénovaný sluch, nyní zvládne i malé děcko.

Zvuková aparatura...

To je skutečně nejvýstižnější termín ekvalizéru FBQ800. S devíti frekvenčními pásmy snadno vyladíte svůj zvuk a potlačíte zpětnou vazbu. Jednotlivé zeslabovače můžete použít pro posílení nebo potlačení daného frekvenčního pásma až o 12 dB (a to je opravdu hodně!).


Zvláštní pozornost jsme věnovali nízkofrekvenčnímu pásmu. Kromě nízkofrekvenčních zeslabovačů je ekvalizér FBQ800 vybaven low-cut filtrem pro potlačení nežádoucích frekvencí, např. skřípotu pódia, rezonance místnosti, elektrického brumu aj. Tato funkce je praktická, pokud ozvučovací systém používáte spíše k mluvení než hraní.

Posílit či potlačit, to je, oč tu běží

Posílení či potlačení konkrétních frekvenčních pásem může vylepšit frekvenční odezvu akustiky v místnosti. Pokud je například akustika místnosti, v níž se nacházíte, nevhodná pro reprodukci basů, snížení zeslabovačů 63 a 125 Hz může pomoci potlačit celkový neostrý či nečistý zvuk. A naopak, jemné posílení zeslabovačů 8 a 16 kHz může vašemu temnému mixu dodat potřebnou jiskru. Ztrácejí se vokály v ostatním zvuku? Posílením frekvence 1 kHz je pomůžete zvýraznit.

Je důležité poznamenat, že posílení jednoho frekvenčního pásma není vždy tím nejlepším řešením. Vždy je lepší snížit pásma v okolí frekvence, kterou se chystáte posílit, a poté zvýšit celkovou hlasitost pro dosažení lepšího zvukového výkonu.

Předurčen k přesnosti a spolehlivosti

Když mluvíme o zvukovém výkonu, ekvalizér FBQ800 je vybaven 6znakovými diodovými měřiči vstupů a výstupů a ovladačem hlasitosti pro přesné nastavení hlasitosti. Dlouhodobá spolehlivost je zaručena díky použití vysoce kvalitních podsvícených zeslabovačů a vypínačů a nízko-šumových operačních audio-zesilovačů, které poskytují vynikající zvukový výkon. Kromě toho lze všechny komponenty řady Mini stavět na sebe, a tak vytvořit ultrakompaktní řešení pro zpracování signálu.

Doplňkové údaje / Behringer FBQ800 MiniFBQ 9-Band Graphic Equalizer

Značka Behringer
Typ signál. procesoru ekvalizéry
Velikost ultra kompaktní
Dodávané příslušenství napájecí zdroj
  • Kompaktní 9,5“ grafický ekvalizér, vhodný jak do studia, tak pro živá vystoupení
  • Revoluční systém detekce zpětné vazby FBQ rychle odhalí kritické frekvence. Ekvalizér lze také používat jako analyzátor zvuku.
  • Samostatný low-cut filtr potlačuje všechny nežádoucí frekvence, např. skřípot pódia
  • Přesné měřiče vstupní a výstupní úrovně s 6segmentovým diodovým řetězcem pro precizní indikaci
  • Vysoce kvalitní podsvícené potenciometry a osvětlené přepínače zajišťují dlouhodobou spolehlivost
  • Ultra nízkošumové operační audiozesilovače nabízejí mimořádný akustický výkon
  • Všechny modely řady Mini lze stavět na sebe, a tak vytvořit ultrakompaktní řešení signálového procesoru
  • Vysoce kvalitní komponenty a výjimečně robustní konstrukce zajišťují dlouhou životnost
  • Vymyšleno a navrženo společností BEHRINGER Germany
Název společnosti Místo obchodu Vzdálenost Informace skladu Cena dopravy* Cena*
Vytvořte vlastní recenzi
1 hvězdička 2 hvězdičky 3 hvězdičky 4 hvězdičky 5 hvězdiček

Porovnat produkt