BaSys.cz BaSys.cz BaSys.cz

Pro Audio

Na ven

Na doma

Do auta
Témata Zavřít X

Behringer ULTRACURVE PRO DEQ2496

Behringer
SKU: DEQ2496

Vysoce přesný 24bitový/96kHz ekvalizér, analyzátor, omezovač zpětné vazby a masteringový procesor

Zobrazit údaje o produktu

K odeslání v rámci 4-7 dní

s DPH: 6 300,00 Kč bez DPH: 5 206,61 Kč
Doprava zdarma!
kus

Buďte první recenzent

DEQ2496 je vysoce přesný digitální 24bitový/96kHz masteringový procesor s funkcí ekvalizéru a RTA, ideální pro odstranění potíží s ozvučením živých vystoupení nebo pro profesionální mastering. Ať už jemně dolaďujete nahraný materiál nebo se snažíte dosáhnout optimálního zvuku u ozvučovací aparatury při živém vystoupení, procesor DEQ2496 je navržen tak, aby vám poskytl naprosto přesnou regulaci.

Vyrovnávání? Dynamika? Korekce zpětné vazby?

Ano, ano a zase ano. To vše můžete mít, když si pořídíte procesor DEQ2496. A co automatická spektrální analýza FFT s funkcí automatické ekvalizace? Přidali jsme ji také.

Procesor DEQ2496 je vlastně soubor flexibilních funkcí ekvalizace, dynamiky a korekce času, navržený pro odstranění potíží s ozvučením a pro celkovou optimalizaci zvuku. Zde je pouze několik příkladů:

 • Dva 31pásmové grafické ekvalizéry (propojitelné stereo)
 • Dva 31pásmové virtuální paragrafické ekvalizéry (propojitelné stereo)
 • Dva 10pásmové parametrické ekvalizéry na každý stereofonní kanál
 • Dynamický ekvalizátor
 • Omezovač zpětné vazby s režimem „učení“
 • Stereo Imager
 • Kompresor/Expander
 • Omezovač
 • Digitální zpoždění
 • Analyzátor RTA/SPL/FFT s funkcí automatické ekvalizace

 

Dva 31pásmové grafické ekvalizéry, 31pásmové paragrafické ekvalizéry a 10pásmový parametrický ekvalizér

Procesor DEQ2496 má přirozeně také fázově neutrální digitální grafický ekvalizér, nicméně jsme jej vybavili také funkcí, která vám umožní změnit šířku pásma jednotlivých frekvencí od standardní 1/3 do 59/3. Pokud ale dáváte přednost tradičnímu přístroji s variabilní šířkou pásma, doplnili jsme 10 pásem parametrických filtrů, které lze vyladit v přírůstcích až 1/60 oktávy.

Dynamický ekvalizátor

Dynamický ekvalizátor automaticky zvyšuje nebo snižuje stanovený frekvenční rozsah dle úrovně hlasitosti. Jedná se vlastně o kombinaci ekvalizéru (s frekvenčním středem a ovladači šířky pásma) a dynamického procesoru (s funkcemi Attack, Release, Threshold a Ratio). Procesor DEQ v sobě snoubí jak svět kreativního masteringu, tak možnosti řešení potíží s ozvučovacími aparaturami. Dáváme vám absolutní kontrolu s několika typy filtrů, včetně režimu pásmového filtru. Nastavení procesoru DEQ si můžete samozřejmě uložit a kdykoli je znovu načíst ručně nebo pomocí MIDI.

Omezovač zpětné vazby s režimem „učení“

Díky výše uvedeným digitálním funkcím je zcela zřejmé, proč jsme byli schopni do procesoru přidat také vysoce výkonný omezovač zpětné vazby; je to vlastně dynamický parametrický ekvalizér, který sleduje celé frekvenční spektrum v pásmech 1/60 oktávy a okamžitě detekuje a odstraňuje zpětnou vazbu. Funkci omezení zpětné vazby lze spustit v režimu AUTO a kompenzovat pohyby hudebníků na scéně, nebo v režimu SINGLE, který se přiřadí jednotlivým frekvencím a mění množství potlačení a šířku pásma dle aktuální zpětné vazby. Tato funkce je vhodnější pro stabilně umístěné mikrofony. Procesor jsme rovněž vybavili funkcí LEARN, která generuje krátké zvukové impulzy, zvyšuje jejich zisk, dokud nedojde k vytvoření zpětné vazby, a poté se zaaretuje v potenciálně rušivých středech pásma.

Stereo Imager (WIDTH)

Zatímco se tato funkce považuje za čistě masteringovou, schopnost rozšířit stereofonní reprodukci zvuku lze využít i při práci na živých vystoupeních. Až uslyšíte tuto funkci v akci, budete jistě vy i vaše publikum zcela uchváceni. Procesor DEQ2496 Width nabízí možnost regulace funkcí Stereo Width (jak zřetelně jsou dvě strany stereo zvuku od sebe odděleny), Asymmetry (relativní hlasitost levého/pravého stereofonního kanálu), Rotation (posuv stereo + mono ve funkci stereo imager) a vícedílné funkce Shuffle, která dokáže vytvořit další nízkofrekvenční stereo efekt.

Kompresor/Expander a omezovač

Procesor DEQ2496 je vybaven komplexní sadou nástrojů pro řízení dynamiky, které lze použít jako dva nezávislé kanály, nebo je stereofonně propojit. Na samostatném kompresoru/expanderu naleznete vše, co hledáte, včetně variabilních poměrů od 1:1.1 po 1:100, doby úderů ATTACK od 0 do 200 ms, variabilní knee charakteristiky 0-3 dB a nastavení funkce RELEASE v rozmezí 20 až 4000 ms. Všechny funkce lze nastavit na velké/malé stupnici. Vestavěný samostatný omezovač disponuje funkcemi Threshold, Hold a Release.

Digitální zpoždění

U procesoru DEQ2496 máte možnost zpožďovat výstupy Main nebo Aux v rozmezí 0 - 300 ms. Zpožďovat můžete pravý i levý kanál nezávisle na sobě. Časové zpoždění můžete zadat buď ve stopách, nebo v metrech. Současně však také máte možnost upravit hodnotu okolní teploty, která má významný vliv na rychlost zvuku.

Analyzátor RTA/SPL/FFT s funkcí automatické ekvalizace

Procesor DEQ2496 je vybaven funkcí realtimového analyzátoru spektra FFT pro přesné grafické zobrazení 61 frekvenčních pásem. Můžete sledovat napájecí nebo digitální vstupy a výstupy, výstupy Aux/Digital, nebo napájení z RTA mikrofonu a zobrazit výsledky mnoha různými způsoby, včetně funky retro VU metru. S procesorem získáte všechny obvyklé funkce peak/hold, rychlost zobrazení a stupnice, tedy funkce, které byste očekávali od profesionálního měřicího zařízení. Díky našemu procesoru budete mít k dispozici také uživatelsky nastavitelnou funkci automatické ekvalizace AEQ, která vám umožní automaticky analyzovat a upravovat systémovou frekvenční odezvu (skvělá funkce pro „načrtnutí“ počátečních úprav pro danou místnost). V režimu grafického ekvalizéru si můžete zvolit mezi funkcemi nekorigované odezvy, která zobrazuje vzájemné působení sousedních pásem, a skutečné odezvy, při jejíž aktivaci funguje speciálně navržený algoritmus a zobrazuje skutečné výsledky nastavení ekvalizéru. 

Snadná instalace a obsluha

Procesor DEQ2496 má vyvážené vstupy a servo vyvážené výstupy s pozlacenými konektory XLR, výstup Stereo Aux, vstupy AES/EBU a S/PDIF a XLR a optické výstupy. Konfigurace je intuitivní se zobrazením blokového schématu. S procesorem získáte také samostatný mikrofonní/linkový vstup RTA s fantomovým napájením, profesionální vstup typu Worldclock a vstupy MIDI pro plné dálkové řízení, přednastavená úložiště a systémové aktualizace. Můžete si uložit až 64 kompletních uživatelských nastavení najednou a v případě potřeby je kdykoli znovu načíst. Můžete si také uložit a znovu načíst jednotlivé moduly, např. DEQ, PEQ, Width nebo Dyn. Tyto podhodnoty kompletních nastavení vám umožní zachovat většinu nastavení a upravit pouze konkrétní hodnoty (např. hodnoty grafického ekvalizéru) bez nutnosti vytvářet a ukládat nové kompletní nastavení.

Odolná konstrukce pro přepravu, přesnost ve studiu

Masteringový procesor DEQ2496 je vybaven vysoce kvalitními 24bitovými/96kHz A/D a D/A převodníky a dvěma vysoce výkonnými 32/40bitovými procesory digitálního signálu s plovoucím bodem pro neuvěřitelné zvukové rozlišení a dynamický rozsah 113 dB. Interní spínací napájecí zdroj poskytuje maximální flexibilitu (100-240 V~), bezšumový zvuk, výbornou přechodovou odezvu, nejnižší možnou spotřebu energie a bezpečí před poškozením přepětím.

Porovnávejte funkce. Porovnávejte ceny. Náš masteringový procesor ULTRACURVE

Na rovinu jsme přesvědčeni, že náš procesor DEQ2496 je nejlepší multifunkční procesor v profesionálním hudebním průmyslu. Tak proč platit mnohem více jenom za značku?

Doplňkové údaje / Behringer ULTRACURVE PRO DEQ2496

Značka Behringer
Typ signál. procesoru ekvalizéry
Možnosti zapojení optická mechanika, XLR-symetrické
Efekty jiné efekty
Velikost do racku
 • 24bitový/96kHz masteringový procesor s vysokým rozlišením s 32/40bitovou technologií DSP s plovoucím bodem
 • Kvalitní 24bitové/96kHz A/D a D/A převodníky s dynamickým rozpětím 113 dB
 • 4 současně navolitelné moduly ekvalizérů (31pásmový grafický ekvalizér, 10pásmový parametrický ekvalizér, omezovač zpětné vazby a 3 dynamické ekvalizéry na jeden stereofonní kanál)
 • 61pásmový spektrální analyzátor v reálném čase s doplňkovou funkcí automatické ekvalizace místnosti a ekvalizace reproduktoru
 • Volitelný unikátní virtuální paragrafický ekvalizér VPQ umožňuje parametrické řízení grafického ekvalizéru
 • Nejmodernější kompresor/expander s omezovačem špiček jednotlivých stereofonních kanálů, funkce stereo imager a stereo zpoždění pro použití linky zpoždění
 • Multifunkční snímače hlasitosti (snímač špiček/RMS, VU a SPL s vážením dBA/dBC pomocí vstupu RTA/Mic)
 • 64 uživatelských pamětí pro kompletní nastavení a/nebo konfigurace jednotlivých modulů
 • Samostatný mikrofonní/linkový vstup s fantomovým napájením pro využití RTA a automatické ekvalizace
 • Vyvážené vstupy a servo vyvážené výstupy s pozlacenými konektory XLR, výstupem Stereo Aux, vstupy a výstupy AES/EBU a S/PDIF (XLR a optické vstupy a výstupy)
 • Profesionální vstup typu Worldclock a MIDI vstupy pro plně dálkové řízení, přednastavená úložiště a aktualizace systému
 • Otevřená architektura pro budoucí aktualizace softwaru pomocí MIDI
 • Spínací napájecí zdroj „Planet Earth“ pro maximální flexibilitu (100-240 V~), bezšumový zvuk, výbornou přechodovou odezvu a nízkou spotřebu energie pro její úsporu
 • Vysoce kvalitní komponenty a výjimečně robustní konstrukce zajišťují dlouhou životnost
 • Vymyšleno a navrženo společností BEHRINGER Germany
 • aa
 • aa
Název společnosti Místo obchodu Vzdálenost Informace skladu Cena dopravy* Cena*
Vytvořte vlastní recenzi
1 hvězdička 2 hvězdičky 3 hvězdičky 4 hvězdičky 5 hvězdiček

Porovnat produkt