BaSys.cz BaSys.cz BaSys.cz

Pro Audio

Na ven

Na doma

Do auta
Témata Zavřít X

ELAC Vela FS 408, white

ELAC Vela FS 408, white
ELAC Vela FS 408, white ELAC Vela FS 408, white ELAC Vela FS 408, white ELAC Vela FS 408, white ELAC Vela FS 408, white ELAC Vela FS 408, white ELAC Vela FS 408, white
ELAC
SKU: CZ EL31863

Vypadá dobře z každého úhlu: velmi kvalitně zpracované kabinety jsou leskle lakované, nebo potažené pravou dýhou a mají lichoběžníkový tvar s náklonem dozadu. Navíc jsou rafinovaně doplněny hliníkovými prvky. Vzhled vás upoutá, stejně tak jako zvuk, který odkazuje na rodinu předchozí úspěšné generace, sérii 400


 
Zobrazit údaje o produktu

Dostupnost na vyžádání

s DPH: 71 000,00 Kč bez DPH: 58 677,69 Kč
Doprava zdarma!

Buďte první recenzent

Vypadá dobře z každého úhlu: velmi kvalitně zpracované kabinety jsou leskle lakované, nebo potažené pravou dýhou a mají lichoběžníkový tvar s náklonem dozadu. Navíc jsou rafinovaně doplněny hliníkovými prvky. Vzhled vás upoutá, stejně tak jako zvuk, který odkazuje na rodinu předchozí úspěšné generace, sérii 400. Avšak rozdíl mezi nimi je patrný na první pohled. Náklon ozvučnice, společně s nově tvarovaným zvukovodem okolo výškového reproduktoru JET zvyšuje rozlišení zvuku ve stereofonním i multikanálovém režimu. Obsahuje ale také mnoho změn uvnitř. Například optimalizované měniče jsou schopny ještě přesnější reprodukce tranzientních kmitočtů. 


Nový tvar

Na první pohled reprosoustavy Vela zaujmou novým designovým pojetím lichoběžníkového tvaru ozvučnice skloněné dozadu. Ve velkém rádiu zaoblené hrany a hliníkové prvky pak tvoří účinnou bariéru pro vznik stojatých vln a rezonancí. Reprosoustavy jsou dostupné ve vysoce lesklém bílém, nebo černém laku a ořechové dýze. Za příplatek lze objednat nástřik v libovolné barvě podle stupnice RAL.

Tweeter

Konstrukční tým použil tentokrát pro Elac klasické osazení v čele s přepracovaným tweeterem JET pracující na principu AMT - Air Motion Transformer. Ten jako membránu používá folii tenčí než lidský vlas uspořádanou do tvaru harmoniky a umístěnou v silném poli neodymiových magnetů. Zvuk, který slyšíme je výsledkem pohybu membrány, která se při připojení audiosignálu smršťuje a roztahuje a tím vzduch vytlačuje do prostoru.

Woofer

Ostatní měniče také nelze zaměnit s žádnými jinými a to díky typickému odlesku od černě eloxovaných hliníkových membrán, jejichž plocha připomíná výbrus drahých kamenů. Toto tvarování zvyšuje tuhost membrán, které jsou zavěšeny v litém koši. Nápadně velký pryžový závěs svědčí o schopnosti měničů vykonávat pístový pohyb ve velkém rozsahu.

Bassreflex

Zdvojený port bassreflexu umístěný v hliníkové základně a zezadu (týká se sloupových modelů) minimalizuje hluk vzduchu jím proudícího během reprodukce basů. Audiofilové mohou díky dvěma párům reproterminálů využít propojení bi-wire / bi-amp.

Doplňkové údaje / ELAC Vela FS 408, white

Značka ELAC
Typ reproduktoru floorstanding speaker
Barva bílá
Vytvořte vlastní recenzi
1 hvězdička 2 hvězdičky 3 hvězdičky 4 hvězdičky 5 hvězdiček

Podobné produkty
ELAC Vela FS 408, black

ELAC Vela FS 408, black

s DPH: 71 000,00 Kč bez DPH: 58 677,69 Kč
Podobné produkty
ELAC Vela FS 408, black

ELAC Vela FS 408, black

s DPH: 71 000,00 Kč bez DPH: 58 677,69 Kč

Porovnat produkt