BaSys.cz BaSys.cz BaSys.cz

Pro Audio

Na ven

Na doma

Do auta
Témata Zavřít X

Proces prodeje společnosti Loewe byl úspěšně zahájen a má plnou podporu všech zúčastněných stran.


2019/07/11

1. července 2019 bylo zahájeno insolvenční řízení na majetek společnosti Loewe Technologies GmbH („Loewe“). Správce insolvenčního řízení Rüdiger Weiß z advokátní kanceláře WallnerWeißimmedantly inicioval strukturovaný mezinárodní prodejní proces na prodej všech aktiv a operací Loewe. Mezi aktiva patří také renomovaná značka Loewe, která byla slíbena významnému věřiteli.

V posledních dnech proběhla velmi plodná diskuse mezi insolvenčním správcem, výborem věřitelů, managementem Loewe a významnými věřiteli. Všechny zúčastněné strany jsou přesvědčeny, že úzká spolupráce zvyšuje šance na nalezení nového investora pro Loewe. PwC byl pověřen jako exkluzivní poradce pro M&A, aby vedl mezinárodní prodejní proces. Tým M&A je veden experty P&C M&A Timem Kleesem (Partner) a Fabianem Dalkou (Senior Manager).

 

Správce insolvenčního řízení je optimistický, když najde nového investora pro vybraná nebo veškerá aktiva společnosti Loewe, která může dále využít ikonické prémiové značky v televizním a zábavním průmyslu. V průběhu plánované transakce investor nepřevezme žádné stávající závazky.

 

Více než deset stran již naznačilo svůj zájem a návštěvy na místě již začaly minulý týden. PwC navíc v následujících dnech provede širší mezinárodní přístup na trh. Transakce je plánována tak rychle, jak je to možné.

 

„Jsme rádi, že všechny zainteresované strany úzce spolupracují na nalezení investora pro společnost Loewe. Investoři mají jedinečnou příležitost dále zefektivnit obchod Loewe v průběhu transakce. Zároveň mohou těžit z vynikající pozice na trhu a celosvětově uznávané značky Loewe, “uvedl Dr. Vogt, generální ředitel společnosti Loewe.

 

O Loewe

 

Loewe je světově proslulá a ikonická značka prémiových televizorů a řešení domácí zábavy. Společnost distribuuje své nejmodernější výrobky na téměř 3 400 obchodních místech v Německu a střední Evropě. Loewe těží z vynikající pověsti a je známá svými jedinečnými vývojovými a výrobními kompetencemi, špičkovou kvalitou svých výrobků, oceňovaným designem a rozsáhlou mezinárodní distribuční sítí. V roce 2018 dosáhla spol. Loewe tržeb ve výši 133 mil. EUR s celkovou pracovní sílou cca. 460 zaměstnanců.

 

 

Pro další informace stiskněte kontakt.

presse@loewe.de

www.loewe.tv

Porovnat produkt