BaSys.cz BaSys.cz BaSys.cz

Pro Audio

Na ven

Na doma

Do auta
Témata Zavřít X

Vybíráme sluchátka na sport


2020/03/03

Aktivní pohyb je pro mnoho lidí neodmyslitelně spojen s hudbou. Správně zvolený playlist pomáhá totiž překonat vyčerpání a téměř každého motivuje k vyšším výkonům. To platí při všech individuálních sportech, ať už se jedná o cvičení ve fitku nebo běh. Pro ty, kterým hudba pomáhá překonávat pravidelně sama sebe, přinášíme několik rad k výběru sluchátek.

Hudba má moc. Dokáže nejen zklidnit a uspat, ale také vybudit k vyšším výkonům při sportu. Proto je pro mnoho lidí běh, návštěva fitka nebo jiná sportovní aktivita neodmyslitelně spojena s poslechem muziky. K tomu, aby byl kýžený efekt co největší, je třeba dbát na výběr správných sluchátek optimalizovaných pro aktivní pohyb. Jak vybírat?   

Nejdůležitější: musí pevně držet v uších
Žádná hudba pro vás nebude motivací, pokud budete každou minutu zastrkávat uvolňující se sluchátka zpět do uší. Navíc, pokud vypadnou, hrozí vysoká pravděpodobnost jejich poškození. Pravidlo číslo jedna při výběru sluchátek pro sport tedy zní: nesmí se uvolňovat z uší ani při rychlém běhu či jiných otřesech. Ze všech typů sluchátek se pro sport nejvíce hodí takzvané špunty. Jedná se o malá sluchátka do uší zakončená silikonovými koncovkami, které uši doslova ucpou (odtud i jejich označení). Pokud to se sportováním myslíte vážně, poohlédněte se po sluchátkách s rozšířeným způsobem uchycení, označených přímo jako „sportovní“. Některá z nich mají kabely vedeny kolem uší, jiná využívají speciální „zobáčky“ na silikonových koncovkách k tomu, aby se do ušního boltce takříkajíc zašroubovala. Druhý, dnes populárnější způsob, používají například sportovní modely sluchátek od Bose nebo Pioneer.

SoundsportFree
Bezdrát je pohodlnější, kabelovým nedojde baterka
Na výběr jsou ve skutečnosti tři varianty, protože bezdrátová sluchátka se dále dělí. Historicky starší variantou jsou ta, která mají přece jen kus kabelu spojující pravou a levou část. Některá z nich mají na kabelu praktický kolíček, který připnete za krkem k tričku a zamezíte tak jejich nenadálé ztrátě. Nejkomfortnější jsou však absolutně bezdrátové modely. Jako příklad lze uvést Bose SoundSport Free. Přestože použití bezdrátových sluchátek je pohodlnější, protože se vám jejich kabel nebude nikde plést, jednoznačná univerzální rada neexistuje a někteří dávají přednost tradiční kabelové variantě. Výhodou je nejen nižší cena, ale také to, že jim nedojde baterka ve chvíli, kdy jste v nejlepším. Pokud vybíráte bezdrátová sluchátka, podívejte se proto do technických specifikací na výdrž jejich baterie. Některá, jako například Bose SoundSport Wireless, hrají na jedno plné nabití až 6 hodin.

Kvalitnější zvuk znamená lepší motivaci
Čím intenzivněji budete při sportu hudbu vnímat, tím víc bude fungovat motivační efekt. Proto je kvalita zvuku dalším důležitým parametrem při výběru. Zde platí pravidlo, že byste měli buď sáhnout po ověřené značce, podívat se na důvěryhodné recenze, nebo si sluchátka vyzkoušet.

Soundsport weireless

Produktové tipy:

Bose SoundSport Free
Absolutně bezdrátová a pohodlná sluchátka legendárního výrobce, která vydrží hrát na jedno nabití 5,5 hodiny, drží pevně v uších a odolávají vodě i potu. Jejich pouzdro obsahuje dobíjecí baterii, která poskytuje energii na dvě další nabití, tedy na dalších 10 hodin poslechu. Za jejich zvuk ručí už název samotné značky s tím, že řada recenzí vyzdvihuje jejich zvukové vlastnosti jako nejlepší v kategorii sportovních sluchátek vůbec. V nabídce je aktuálně modré a oranžové provedení

Bose SoundSport Wireless
Bezdrátová sportovní sluchátka s vynikajícím zvukem oceněným mnoha odbornými testy. Samozřejmostí je odolnost vůči dešti i potu. Na jedno nabití vydrží hrát až 6 hodin. Levou a pravou část spojuje krátký kabel s praktickým kolíčkem pro připevnění k triku. K telefonu s připojují pomocí Bluetooth a párování pouhým přiblížením obou zařízení usnadňuje technologie NFC. V případě ztráty nebo opotřebení lze samostatně dokoupit silikonové koncovky. K dispozici jsou v barvách Black, Aqua a Citron.

Porovnat produkt