BaSys.cz BaSys.cz BaSys.cz

Pro Audio

Na ven

Na doma

Do auta
Témata Zavřít X

Behringer TRUTH B3030A Studio Monitor

Behringer TRUTH B3030A Studio Monitor
Behringer TRUTH B3030A Studio Monitor Behringer TRUTH B3030A Studio Monitor Behringer TRUTH B3030A Studio Monitor Behringer TRUTH B3030A Studio Monitor Behringer TRUTH B3030A Studio Monitor
Behringer
SKU: B3030A

Dvoucestný aktivní studiový referenční monitor s páskovou hornou a kevlarovým wooferem

Zobrazit údaje o produktu

Není dostupný

s DPH: 23 990,00 Kč bez DPH: 19 826,45 Kč
Doprava zdarma!

Buďte první recenzent

Poctivost

Pro své studiové nahrávky si přejete poctivost. Vzhledem k tomu, jak je vaše umění důležité, ji ve skutečnosti musíte vyžadovat! Proto jsme naše nové referenční monitory B3030A a B3031A navrhli tak, aby neříkaly nic jiného než PRAVDU. Budou mít samozřejmě stále skvělý zvuk, pokud je zapojíte do své stereofonní aparatury nebo systému prostorového ozvučení videa, ale vyvíjeli jsme je s myšlenkou na studio – kde je každá nota, kterou zahrajete nebo zazpíváte, „pod mikroskopem“.

 

Postaveny na základě dědictví

Naše monitory TRUTH B2030A a B2031A dosáhly takového úspěchu, že jsme jich prodali tisíce a tisíce některým z nejkritičtějších uší planety. Proto jsme už od chvíle, kdy jsme tento projekt zahájili, věděli, že tyto reproduktory musí být něčím skutečně speciálním, a skutečně jsou!

 

Roky výzkumu a vývoje

V uplynulých dvou letech náš výzkumný a vývojový tým pracoval na vytvoření „dokonalého“ studiového monitoru. Protože se monitor TRUTH B2031A již stal průmyslovým standardem, naši zvukoví technici se rozhodli, že začnou zde a uvidí, jak daleko ještě mohou posunout hranice. Vyzkoušeli množství převodníků a konstrukcí skříní spolu s existujícími a rodícími se technologiemi. Když se usadil všechen prach, rozhodli se nasadit 2“ rychlostní páskový převodník s ultravysokým rozlišením a velkým zdvihem, kevlarový woofer s litým hliníkovým šasi odolným proti deformaci.

 

Proč kevlar?

Jsme rádi, že se ptáte. Kevlar má neuvěřitelný poměr pevnosti k hmotnosti, což je jedním z důvodů, proč se používá na neprůstřelné vesty. Kevlar dává našemu NF převodníku pevnost potřebnou ke zvládnutí mimořádně vysokých úrovní energie nutných k produkci nezkreslených basů rozechvívajících hruď. A protože mají tak nízkou hmotnost, kevlarové reproduktorové kužely rovněž reagují mnohem rychleji než papírové, což je důležité nejen pro udržení integrity basového obsahu, ale i kritické pro přesnost a věrnost středového pásma. Naše kevlarové převodníky reprodukují i ty nejjemnější nuance nízkofrekvenční oblasti bez zamlžení středového pásma.

 

Co je dobrého na směšně vypadajícím tweeteru?

Páskové tweetery přinášejí studiovým monitorům s vysokým rozlišením dříve nedosažitelnou úroveň preciznosti a sofistikovanosti. Poskytují výjimečně široký horizontální rozptyl (pro větší ideální prostor), zatímco vertikální rozptyl udržují extrémně sevřený. A protože membrána našeho páskového převodníku je téměř nehmotná, okamžitě reaguje na změny vysokofrekvenčního obsahu. Uslyšíte nejen sladké tóny flétny, ale i dech, který flétnou prochází… Uslyšíte větrné zvonky, jak do sebe narážejí… Uslyšíte nehty na nylonových strunách klasické kytary…

Dalším důvodem, proč jsou páskové tweetery tak precizní, je jejich schopnost reprodukovat frekvence mnohem vyšší, než je normální rozsah sluchu. I když tyto „ultrazvuky“ neslyšíme, dolní harmonické, které generují, ovlivňují naše vnímání stereofonního obrazu. Například 30kHz signál je příliš vysoký na to, abychom jej mohli slyšet, ale slyšíme jeho první subharmonickou (15 kHz), druhou subharmonickou (7,5 kHz), třetí subharmonickou (3,75 kHz) atd. Všechny tyto subharmonické se kombinují do primárního zvuku, aby vytvořily úžasný realizmus.

 

Power to the People (všechnu moc lidu)

Pro zhotovení studiového monitoru této třídy je toho nutné udělat o něco více než jen vložit „neprůstřelný“ woofer a technicky vyspělý páskový tweeter do efektní skříně. Vyžaduje to též výkon – a hodně výkonu! Ale ještě důležitější je, že tento výkon je nutné přizpůsobit individuálním VF a NF měničům. Zatímco někteří naši konkurenti se spokojují s instalací jakýchkoli reproduktorů, které mají na skladě, do nahodile navržených skříní a poté přibalí zesilovač, který se hodí pro vše, my stavíme každou jednotlivou komponentu od základů.

Do každého monitoru B3031A balíme 225 wattů (110 wattů v případě B3030A) zesílených dvěma zesilovači (včetně časově a fázově korigovaného aktivního crossoveru), což zaručuje, že budete mít ohromnou rezervu výkonu, kterou budete potřebovat pro skutečně tvrdou jízdu.

 

Navržen pro práci ve vašem prostředí

Ideálním prostředím pro poslech je místnost, která je „plochá“, tedy ani příliš odrazivá (s ozvěnami), ani příliš pohlcující (kde je zvuk tlumen). Ale protože žádná místnost není akusticky stejná, všechny monitory TRUTH se dodávají s výbavou pro fungování v širokém spektru situací. Vybavují se přepínači umožňujícími přizpůsobit NF a VF charakteristiky za účelem dosažení optimálních vlastností specifických pro vaše poslechové prostředí. 
Kritické je i umístění. V ideálním případě by všechny reproduktory měly být umístěny od stěn, aby byla zaručena správná basová odezva. Ale nemějte obavy. Monitory B3030A/B3031A mají přepínače kompenzace místnosti, takže je můžete umístit ke stěnám a dokonce do rohů. Stěny mají tendenci zvyšovat nízkofrekvenční obsah a rohy basy zdůrazňují ještě více. Ale náš monitor TRUTH je možné na zakázku upravit tak, aby po jednoduchém přepnutí jednoho nebo dvou přepínačů basovou odezvu poctivě přizpůsobil vaší situaci.

 

Neunavující, široký ideální prostor (sweet spot)

Zatímco se studiové monitory některých našich konkurentů silně zaměřují na ideální prostor (optimální místo poslechu páru reproduktorů), náš vlnovod je navržen tak, aby vytvořil mnohem velkorysejší, širší poslechovou zónu. To znamená, že neuděláte díru do koberce na jediném místě, kde vše zní skvěle. 
Můžete se volně pohybovat uvnitř stereofonního obrazu, abyste nalezli ideální místo ve směsi pro subtilní nástroj nebo příležitosti pro umístění efektů. Nebude vás rovněž ničit „únavový syndrom monitoru“, onemocnění způsobené dlouhodobým poslechem pronikavého vyššího středového a výškového obsahu. Nový 2“ rychlostní páskový převodník, spolu s naší patentovanou konstrukcí vlnovodu, generuje hedvábně hladké výšky, které neunavují ani během těch celonočních mixážních směn, které mohou skutečně brnkat na vaše nervy.

 

Rozhodující je poslech

Mohli bychom vás unudit k smrti vší tou technickou hantýrkou (máte-li tento materiál skutečně rádi, máme pro vás speciální pojednání na konci), ale věřit začněte, až si TRUTH poslechnete. Počínaje „neprůstřelnými“ basy kevlarového wooferu a hedvábnými výškami páskového převodníku konče máme za to, že budete souhlasit s tím, že v této třídě monitory B3030A a B3031A nic nepřekoná. Porovnejte je s konkurencí a pořiďte si BEHRINGER!

Doplňkové údaje / Behringer TRUTH B3030A Studio Monitor

Značka Behringer
Typ reproduktoru studiové monitory
Možnosti zapojení XLR-symetrické
Barva černá
Pokročilé funkce Aktivní výhybka
Rozměry repr. výškový, 6.75"
 • Ultralineární frekvenční odezva s individuálními frekvenčními diagramy
 • Vestavěný 140wattový dvojnásobný zesilovací modul s enormní výkonovou rezervou
 • 2“ rychlostní páskový převodník s ultravysokým rozlišením pro nepřekonatelnou reprodukci zvuku
 • 6 ¾“ woofer s velkým zdvihem, kevlarovým kuželem odolným proti deformaci a litým hliníkovým šasi pro maximální basovou odezvu
 • Řízené rozptylové charakteristiky a mimořádně velký ideální prostor (sweet spot) díky jedinečné technologii vlnovodu BEHRINGER
 • Síť aktivních výhybek s Linkwitz-Rileyovými filtry 4. řádu
 • Seřiditelnost na široký rozsah akustických podmínek a provozních režimů subwooferu
 • Samostatně řízený omezovač pro ochranu proti přetížení na nízké a vysoké frekvenci
 • Magnetické stínění umožňuje umístění blízko počítačových monitorů
 • Servo vyvážené vstupy s konektory XLR a ¼” TRS
 • Vysoce kvalitní komponenty a výjimečně robustní konstrukce zajišťují dlouhou životnost
 • Vymyšleno a navrženo společností BEHRINGER Germany
Vytvořte vlastní recenzi
1 hvězdička 2 hvězdičky 3 hvězdičky 4 hvězdičky 5 hvězdiček

Porovnat produkt