BaSys.cz BaSys.cz BaSys.cz

Pro Audio

Na ven

Na doma

Do auta
Témata Zavřít X
 

Kategorie

Hifi Stereo

ELAC Miracord 90 Black Edition
ELAC Miracord 50
ELAC Miracord 90, oiled walnut
Všechny produkty

Domácí příslušenství

ELAC LS-Stand LS 65.2, černá
ELAC Speaker Grille Set for FS 407, CC 401
ELAC M8 ultimate spike set
Všechny produkty

The life of sound

Ve světě stále se měnících značek, výrobků a trendů, navazuje Elac na svoje dědictví s vizí přemýšlet za hranici současnosti. Takový je Elac, založený se závazkem vyrábět nejlepší zvuk na světě. Vše začalo 1. září 1926 v Německém Kielu, když vznikla společnost Electroacustic GmbH se zaměřením na sonarové technologie a výzkum šíření signálu a zvuku ve vodě.

Hudební vášeň a fascinace zvukem se odrazila v prvním spotřebním audio výrobku, kterým byl v roce 1948 gramofon PW1. V poválečné době rozkvětu audio průmyslu Elac neustále zaváděl inovativní gramofony a elektroniku. Během 70. a 80. let dvacátého století každý vážný milovník hudby musel mít velmi kvalitní gramofon a ti šťastnější měli Elac, jako páteř tehdejších nejlepších audio systémů.

Po spojení se specialistou na reproduktory AXIOM Electroacoustic GmbH začíná Elac v roce 1984 navrhovat svoje reprosoustavy. O rok později představuje Elac nově vyvinutý všesměrový výškový reproduktor 4Pi, jehož měnič kombinuje zvýšený rozsah kmitočtové odezvy s širokým rozptylem, čímž přinesl opravdu "konečnou" v high-end reprodukci. Tímto počinem se Elac dostal mezi elitní výrobce reprosoustav.

Elac a inovace jdou ruku v ruce a v roce 1993 byl představen Elac JET, výškový reproduktor, jehož membránu tvoří do tvaru harmoniky skládaný pásek. Rozšířením kmitočtového rozsahu výškového reproduktoru JET až na 35kHz se ukázalo, že měnič s kmitočtovou odezvou rozšířenou za hranici lidského sluchu, zní lépe v celém svém rozsahu. JET je neustále zdokonalován a jsou jím osazeny reprosoustavy jak pro domácí použití, tak i pro aplikace v automobilovém průmyslu.

Významné technologie reprosoustav Elac

Nenapodobitelný výškový měnič JET 5


Elac přináší skutečný zvuk s vysokým rozlišením. Výškový reproduktor JET 5 je použitý v mnoha reprosoustavách v sortimentu reprosoustav Elac. Tento vysokotónový měnič uchvacuje svojí bleskově rychlou odezvou, má minimální zkreslení, více prostoru a výrazně širší kmitočtový rozsah, než běžné výškové reproduktory. V audio průmyslu, je výškový reproduktor Elac JET jedním z nejvýznamnějších legend mezi výškovými měniči a získal mezinárodní chválu díky svému transparentnímu a nenucenému zvukovému projevu.

Koncentrický měnič dle vlastního návrhu

V nové modelové řadě Uni-Fi vložil konstruktér Andrew Jones svoje umění do téměř dokonalého středovýškového měniče. Umístěním jednopalcové výškové kaloty soustředně do středu 4" hliníkové membrány středotónového měniče bylo dosaženo jednotné směrové charakteristiky s plochou kmitočtovou odezvou a impozantního výkonu. Hlavní výhody tohoto řešení je posílení prostorovosti jak v poslechové ose, tak i mimo ní což umožňuje, aby si výjimečnou linearitu a rozlišení tohoto speciálního měniče Elac užilo více posluchačů v různých poslechových pozicích.

Hliníkové basové reproduktory, zásadní pokrok.

Použitím hliníku v mnoha reproduktorech Elac nabízí výhody, které posunují hranice konstrukční tuhosti a přesnosti při výrobě. Díky složení hliníkových membrán reproduktorů, může být rezonance membrány, která má vliv na linearitu běžných papírových membrán, posunuta mimo pracovní rozsah membrány, resp. reproduktoru. Prodloužené magnety s odvětráním půlových nástavců zvyšují zatížitelnost a zajišťují přesnou reprodukci basových kmitočtů, která je čistá, jasná a silná.

Unikátní tvarování membrán basových a středových měničů do struktury krystalu


Pro oko nápadný povrdch krystalové membrány je více než jen atraktivní designový prvek. Například krystalové membrány použité u basových a středotónových měničů reprosoustav série 500 mají konstrukci založenou na technologii Elac AS (Aluminium-Sandwich). Inverzní hliníková kopule ve tvaru krystalu je zvláštním procesem lepení potažena papírem, čímž vznikne požadovaný sendvič. Tvar povrchu připomínající velký krystal snižuje rezonance a minimalizuje zabarvení zvuku a zároveň zlepšuje kontrolu energie a dynamiky. Konstrukce kmitací cívky středotónových a basových měničů téměř o jenu oktávu rozšiřuje kmitočtový rozsah.https://www.elac-hifi.cz/

Porovnat produkt